Autorki (M.Psych.dr Olivera M. Ćirković) ovoga programa kontinuirane edukacije ideja je bila da psihoterapeutima (svih profila), lekarima i njihovim saradnicima, uvodom u temu psihološke podrške obolelima od karcinoma, približi novine u dijagnostikovanju, lečenju i psihoterapijskim procedurama kreiranim za pacijente i članove njihovih porodica. Ovim seminarom se čini i uvod u dalju, preko potrebnu, kontinuiranu edukaciju zdravstvenih profesionalaca uovoj oblasti.
Vratiti se u stare vode i nastaviti dalje kako za pacijentkinje obolele od karcinoma dojke, tako i za članove njihovih porodica predstavlja veliki problem nakon završenih svih terapijskih mera i procedura. Mnogi su izazovi sa kojima se suočavaju naši pacijenti: period oporavka od iscrpljujućeg lečenja, povratak na posao, ponovno uspostavljanje seksualnih odnosa, velika želja da se mnoge stvari iz prethodnog života promene i poprave. U svakom slučaju, od trenutka postavljanja dijagnoze do kraja lečenja psihološka podrška je bitan faktor održanja stabilnosti, kako pacijentkinje, tako i cele porodice.
Upravo zbog svega navedenog od izuzetnog je značaja poznavanje toka bolesti i dijagnostičkih i terapijskih procedura, jer su iskusne pacijentkinje, vrlo znatiželjni klijenti, koji traže nešto ili nekoga da ih ugleda, da bude sa njima, da zna kroz šta prolaze i bar malo nasluti koliko je to teško i koliko pate na svim poljima. U tom i takvom polju zdravstveni radnik i terapeut treba da bivstvuje i ne samo da bivstvuje već i da pomogne, da bude podrška, oslonac.
Psihoterapija sa pacijentkinjama obolelim od karcinoma dojke (podjednako i sa svim ostalim obolelim od bilo koje druge vrste karcinoma) predstavlja emocionalno iskušenje za zdravstvene radnike i terapeute i intelektualnu stimulaciju. Pritisak vremena (vremenska ograničenost) često predstavlja motivišući izazov za psihološke promene, za rad na sebi i dopustiće kako klijentu, tako i terapeutu da rade produktivno i relativno brzo (naročito kada se pogleda period ambivalencije klijenta do dolaska u stadijum teško obolelog pacijenta) rešavajući konflikte koji se dugo unazad protežu i završavajući nedovršene poslove.
Iz iskustva svakodnevnog rada sa pacijentima, mišljenja smo da geštalt psihoterapiju, načine primene geštalta, implementacije u svakodnevni rad, možemo podeliti na četiri faze, u skladu sa stanjem pacijenta u kome se trenutno nalazi.
Razlog kreiranja ovoga programa nije samo poboljšanje kvaliteta pruženih usluga pacijentima, već i poboljšanje nivoa zadovoljstva pruženim uslugama samih lekara i njihovih saradnika.
Predavanja će predstavljati samo uvod u rad u grupama, na kojima će biti predstavljeno niz kliničkih problema i zadataka, koje će polaznici rešavati, a zatim predstavljati pred svima. U ovaj interaktivan pristup temi niz zadataka biće kreirani kroz video igre i video zadatke.
Seminar je akreditovan u januarskom roku 2024. godine od strane Zdravstvenog saveta Srbije (А-1-363/24), kao Nacionalni seminar I kategorije. Učesnici kursa dobijaju 6 KE bodova i 7h aktivnog rada.
ORGANIZACIONI DETALJI
Datum održavanja: 29.06.2024. godine od 9:30h do 18:30h
Ciljna grupa: lekari svih profila, psihoterapeuti svih profila, stomatolozi, biohemičari, farmaceuti, psiholozi, pedagozi
Mesto održavanja: Beograd, hotel “Palas”. Moguće je prisustvo i putem online – Zoom platforme
Autor treninga i voditelj grupe: M.Psych. Dr Olivera M. Ćirković, spec.pedijatrije, master geštalt psihoterapije, akreditovani terapeut i supervizor GSB
Poslednji datum za prijavu: 26.06.2024.
Cena: Individualna kotizacija po kursu je 6. 000,00 dinara
PRIJAVA: Za prijave i hotelske rezervacije kontaktirajte tehničkog organizatora skupa: IMPALA, turistička agencija, Kumodraška 10, 11000 Beograd, Srbija Tel: +381 11 249 7882
e-mail: office@impalayu.com ili MAPskola.terapija.bola@gmail.com